Augstie viesi Valsts vasarnīcā №2

 

Grigorijs Romanovs 

Pirmais Ļeņingradas PSKP apgabala komitejas sekretārs

Viņu sauca par vienu no pašiem ietekmīgākajiem padomju laikmeta politiķiem. Ļeņingradas partijas apgabala komiteju vadīja no 1970. līdz 1985. gadam - PSKP CK ģenerālsekretāru Leonīda Brežņeva, Jurija Andropova un Konstantīna Čerņenko laikā. Neoficiāli Romanovu uzskatīja par vienu no visticamākajiem Leonīda Brežņeva pēcniekiem, tad Andropovu un vēlāk Čerņenko. Valsts vasarnīcā №2 uzturējās 1973. (1974) gadā*.


Tatjana Andropova (Ļebedeva)

Jurija Andropova, PSKP CK Ģenerālsekretāra, PSRS Augstākās Padomes Prezīdija Priekšsēdētāja, PSRS VDK Priekšsēdētāja sieva

Kopā ar meitu Irinu un mazdēlu atpūtās Valsts vasarnīcā №2 divas vasaras pēc kārtas - 1985. un 1986. gadā. Tatjana baidījās iet ārā no mājas, izjuta bailes no atklātām telpām un ļaužu drūzmas. Tādēļ atpūta «Dzintarkrastā» šķiet bija domāta speciāli viņai.
 

Ērihs Milke 

Valsts Drošības Ministrijas ministrs Austrumvācijā (Stasi)

Vairāk kā 30 gadu ilgā laika posmā «Stasi» priekšgalā viņš izveidoja to par vienu no labākajiem un efektīgākajiem ārējās izlūkošanas dienestiem, kuri jebkad ir pastāvējuši Varšavas līguma dalībvalstīs. Milke iesauca oar baiļu Meistaru. tieši pēc viņa pavēles robežsargi atklāja uguni vērstu uz to cilvēku sakāvi, kuri mēģināja bēgt uz Rietunvāciju pāri Berlīnes mūrim. Kopā ar sievu un meitu Ērihs Milke uzturējās Valsts vasarnīcā №2 1975. gadā.
 

Vo Ti Kongs

Vjetnamas Socialistiskās Republikas Valsts padomes priekšsēdētājs


 
* Vasarnīcas apmeklējuma dati var būt neprecīzi, jo tie ir zināmi no sanatorijas darbinieku atmiņām.